sml
12 دی 1401 - 20:54

تشییع پیکر حاج قاسم نشان از جایگاه این شهید در میان مردم داشت

کرمانشاه- امام جمعه اسلام آبادغرب گفت: تشییع پیکر حاج قاسم نشان از جایگاه این شهید در میان مردم داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید روح الله زمانی موسوی در ویژه برنامه سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی که بعد از ظهر دوشنبه در اسلام آبادغرب برگزار شد، شهید سلیمانی را شهیدی آسمانی دانست و با اشاره به نماز میت ایشان که توسط رهبر انقلاب اقامه شد، اظهار کرد: ما از شهید سلیمانی غیر از خوبی، خدمت، جهاد، مبارزه و پیروی از ولایت چیزی ندیدیم و ایشان شهیدی بودند که حتی در دوران قبل از انقلاب اسلامی هم منشأ برکات فراوانی بودند.

وی افزود: پیکر مطهر شهید سلیمانی حرم به حرم در نجف، کاظمین، سامرا، کربلا، مشهد و حرم حضرت معصومه (س) در قم چرخانده شد که این توفیق اتفاقی نیست و نصیب هر کسی نمی‌شود.

امام جمعه اسلام آبادغرب تصریح کرد: در طول تاریخ شهدا و بزرگان زیادی وجود دارند اما کمتر شهیدی است که مثل سردار سلیمانی مردم این مقدار برایش عزاداری کنند و مراسم بگیرند کسی نمی‌داند این شهید چه کاری انجام داد که این تا این اندازه نزد خدا عزیز شد.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در مورد حاج قاسم گفت: سردار سلیمانی یک مکتب بود و کسی را می‌توان به عنوان مکتب و اسوه به مردم معرفی کرد که کارهای او صد درصد اسلامی بوده باشد و اخلالی در کارهایش وجود نداشته باشد.

زمانی موسوی با اشاره به تذکر رهبر معظم انقلاب در کنگره حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: نباید حاج قاسم را خیلی دست نیافتنی نشان داد ایشان یک کارگر بود که به دور از والدینش در کرمان انواع کارها را انجام می‌داد از بطن جامعه بود و از چوپانی به این مقام دست پیدا کرد.

گفتنی است، در این ویژه برنامه شاعران اسلام آبادغرب اشعارشان را در وصف حاج قاسم سلیمانی قرائت کردند و از کتاب «گرمه شین قرن» مجموعه اشعار خانم بهجت میری در مورد حاج قاسم سلیمانی رونمایی شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 950970