sml
02 اسفند 1401 - 13:00

اثبات رسوایی تل‌آویو در سرقت آثارباستانی از مناطق زلزله زده ترکیه

منابع عبری مدعی شدند که آثار باستانی به سرقت رفته از مناطق زلزله زده ترکیه از سوی تیم امداد و نجات اسرائیلی، تحویل ترکیه شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه روسیا الیوم، در روزهای اخیر انتشار تصاویری از تیم امداد و نجات رژیم صهیونیستی برای کمک به زلزله زدگان ترکیه در حالی که برخی آثار باستانی را به دست داشتند، جنجالی شده بود.

انتشار این تصاویر موجب رسوایی رژیم صهیونیستی شد و بسیاری از محافل رسانه ای در ترکیه و دیگر کشورهای منطقه این اقدام که با سوء استفاده از وضعیت زلزله زدگان ترکیه ای رخ داده بود را محکوم و تقبیح نمودند.

وبگاه Haber۷ ترکیه در این باره گزارش داد که تیم امداد و نجات اسرائیلی که برای کمک به زلزله زدگان ترکیه ای به این کشور اعزام شده بود، برخی از نسخ خطی باستانی را از کنیسه ویران شده انتاکیه به سرقت برده است.

اثبات رسوایی تل‌آویو در سرقت آثارباستانی از مناطق زلزله زده ترکیه

به ادعای منابع عبری، مقامات صهیونیست در پی انتشار خبر این رسوایی وارد عمل شده و آثار باستانی به سرقت رفته را به ترکیه بازگردانده اند.

این در حالی است که پیش از این، برخی منابع سعی بر آن داشتند خبر سرقت آثار باستانی ترکیه از سوی تیم امداد و نجات رژیم صهیونیستی را کتمان کنند.

گفتنی است سوء استفاده رژیم صهیونیستی از وضعیت زلزله زدگان البته تنها به ترکیه منحصر نشده و این رخداد در سوریه نیز به شیوه ای دیگر رخ داده است. جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی بامداد یکشنبه در شرایطی که مردم سوریه درگیر زلزله ویرانگر اخیر بودند، مناطقی از دمشق و حومه آن را هدف قرار داده و موجب کشته و زخمی شدن ۲۰ شهروند سوری شدند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1048001