sml
01 بهمن 1401 - 10:55

طرح آبرسانی به سنقر ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

کرمانشاه- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: طرح آبرسانی به سنقر از سد سلیمانشاه ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

رضا داودی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: برای تکمیل طرح آبرسانی به سنقر از سد سلیمانشاه ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که ۱۳۰ میلیارد آن برای تصفیه خانه آب و ۵۰ میلیارد تومان نیز برای تکمیل سایر مؤلفه های طرح است.

وی افزود: غیر از تصفیه خانه آب که حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد سایر مؤلفه های تصفیه خانه نظیر ۱۶ کیلومتر خط انتقال از محل سد تا تصفیه خانه، ۶.۵ کیلومتر خطوط بین مخازن در سایزهای ۴۰۰ و ۴۵۰ فولادی و ۲ مخزن سه هزار و ۵۰۰ مترمکعبی زون مرتفع و ۲ هزار مترمکعبی میان راهی با ۸۵ درصد پیشرفت در دست اقدام هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه تصریح کرد: ظرفیت تعریف شده برای این تصفیه خانه ۲۲۰ لیتر در ثانیه برای جمعیت ۵۰ هزار نفری است.

داودی بیان کرد: پیشرفت تصفیه خانه فاضلاب سنقر ۱۵ درصد است که کندی پیشرفت فیزیکی آن به دلیل عدم تخصیص اعتبار کافی است و برای تکمیل آن حدود ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

وی ظرفیت فاز اول این تصفیه خانه را نیز هفت هزار و ۴۰۰ مترمکعب در شبانه روز اعلام کرد و خاطرنشان کرد: فازهای بعدی تصفیه خانه متعاقبا تکمیل خواهد شد.

مدیرعامل آبفای استان کرمانشاه گفت: در حوزه آبرسانی روستایی در تابستان گذشته هشت حلقه چاه را در روستاهای مختلف حفر و تجهیز کردیم و ۱۲ حلقه چاه دیگر را نیز درصورت تأمین اعتبار حفر و تجهیز خواهیم کرد.

داودی تأکید کرد: تا ابتدای تابستان سال آینده ۲۰ روستای شهرستان سنقر در قالب طرح محرومیت زدایی با همکاری سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) آبرسانی و از نعمت آب شرب سالم بهره مند می‌شوند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 987932